Ha biciklizel, köss biztosítást, hogy ne érhessen nagyobb meglepetés

2018.04.24. 15:46

A biztosítás az a dolog, amit akkor szokott az átlag ember megkötni, ha kár érte, és nem akarja, hogy ismét megtörténjen vele ugyan az. 

Az okos ember ezt nem várja meg, hanem előre gondolkodik. Ja, és sokat biciklizik! ;-)

De miért kell biztosítást kötnöm?

Természetesen ez nem kötelező, de gondolj csak bele egy pillanatra. Ha kocsival közlekedünk kötelező biztosítást kötnünk, mert ha balesetet okozunk, akkor a biztosító megtéríti az általunk okozott kárt. De, mi a helyzet, ha véletlenül bicajoddal mész mondjuk neki egy méregdrága kocsinak és akár több millió forintos kárt okozol? Drága mulatság lenne ezt kifizetni, igaz? Egyszerűbb inkább kötelező biztosítást fizetni erre a célra.

Milyen biztosítási formák vannak biciklizőknek (balesetbiztosítás, vagyonbiztosítás, felelősségbiztosítás)?

Dönthetsz úgy, hogy kerékpáros balesetbiztosítást kötsz. Ennek a lényege, hogy baleset esetén az egészségügyi költségeket átvállalja a biztosító. Érdemes arra is gondolnod, hogy mi a helyzet, ha éppen külföldön bicajozol. Balesetbiztosítást biciklizéstől függetlenül is érdemes lehet kötni és sok esetben könnyű hozzárendelni egyéb biztosításhoz, például a lakásbiztosításhoz.

Bizosítás kerékpár lopás esetére

Köthetsz lopás ellen is biztosítást a kerékpárodra. Ez is nagyon hasznos lehet, hogy ne kelljen váratlan kiadásokra számítanod, ha ellopják a bicajodat. Ezeknél a konstrukcióknál a biciklikár ellen is köthetsz biztosítást, például, ha összetörik a bicajt, akkor is kártérítést kapsz.

Kerékpáros felelősség biztosítás

Ezen kívül felelősségbiztosítást is köthetsz, amiről a bevezetőben írtunk bővebben. Ha a Te hibádból kárt okozol, akkor véd a biztosításod. Vegyünk csak egy egyszerű esetet: miközben tekersz, lassítanod kell, elveszted az elgyensúlyod, és ráesel és letöröd a melletted álló autó visszapillantó tükrét. Egy színre fújt, fűthető, motoros visszapillantó tükör ára 20 000 Ft-tól kezdődhet, és a cikk írásakor találtunk 165 000 Ft-os tükröt is. Kár nemcsak elemi kár lehet, a másik ember is megsérülhet és ez a legfontosabb, hogy lehetőleg elkerüljük a személyi sérülést. 

Egyéb érdekességek és fontos infók

Léteznek bringakereső szolgáltatások is, ahol a bringáról készített fotó bizonyítékként szolgál, ha eltulajdonítják a bicajodat. Ezen kívül vannak olyan szervizszolgáltatások is, ahol akár soron kívül, azonnal fogadnak Téged.

És, ha pedig a Magyar Kerékpáros Klub tagja vagy és befizetted a tagdíjat, akkor automatikusan biztosított leszel. Ez azt jelenti, hogy kerékpáros balesetek esetére, rendelkezni fogsz baleseti- és károkozói felelősségbiztosítással is.

Érdemes a biztosítás megkötésénél arra figyelned, hogy közbringára is vonatkozzon a biztosítás. Ha pedig kárt okozol, általában 24 órán belül kell azt bejelentened az adott biztosítónál. Ezután a sérüléssel kapcsolatos dokumentumokat el kell nekik küldened a biztosítónak, ahogyan az autóbaleset esetében is történik mindez. Szükség lehet az eredeti kötvényszámra is.

A biztosítás megkötése kapcsán vannak az interneten különféle kalkulátorok, melyek segítségével pár perc alatt ki tudod számolni, hogy mennyibe kerül az adott szolgáltatás. És természetesen azonnal meg is tudod azt kötni.

Kockázat mentes vásárlás

Ez ugyan nem egy biztosítás, de a Te vásárlásodat biztonságossá, ahogy mi szoktunk mondani, kockázatmentessé teszi. Nem csak ingyen szállítjuk ki az általad megrendelt kerékpárt (40 000 Ft feletti vásárlás esetén), hanem ingyen el is hozzuk, ha valamiért mégsem tetszene Neked: kockázat mentes vásárlás a MangoBikenál.

Ha tetszett a cikk, kérlek oszd meg ismerőseiddel is!

Bejelentkezés

Elfelejtett jelszó
Vissza